BIG NICKEL HOCKEY TOURNAMENT
35th Anniversary Edition - 2014
THURSDAY, NOVEMBER 6th, 2014
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #1 - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
1 5:00 PM Mid Round Robin New Liskeard Cubs vs Barrie Colts
2 6:30 PM Btm Round Robin Sudbury Wolves vs Filon de Malartic - Abitibi-Est
3 8:00 PM Mid Round Robin Sudbury Wolves Minor vs Ontario Hockey Academy
4 9:30 PM Mid Round Robin Sudbury Wolves vs Marquette Electricians
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #2  - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
5 4:45 PM Mid Round Robin Mississauga Rebels vs Oshawa Generals
6 6:15 PM Mid Round Robin Toronto Red Wings vs Brampton 45's
7 7:45 PM Btm Round Robin Nickel City Sons vs Citadelles Rouyn-Noranda
8 9:15 PM Mid Round Robin Nickel City Sons vs Soo Indians
Carmichael Arena - 1298 Bancroft Drive, Sudbury, P3B 1R2
# Time Div Round Home vs Visitor
9 6:30 PM Btm Round Robin Thunder Bay Kings vs Mississauga Reps
10 8:00 PM Btm Round Robin Timmins Eagles vs Waterloo Wolves
11 9:30 PM Mid Round Robin Timmins Majors vs Waterloo Wolves
McClelland Arena - 1 Garrow Road, Copper Cliff, P0M 1N0
# Time Div Round Home vs Visitor
12 5:00 PM Btm Round Robin Grey-Bruce Highlanders vs CIH Academy
13 6:30 PM Mid Round Robin Ajax-Pickering Raiders vs CIH Academy
14 8:00 PM Btm Round Robin London Jr. Knights vs Ottawa Senators
15 9:30 PM Mid Round Robin Oakville Rangers vs Ottawa Jr. 67's
Tom Davies' (Walden) Community Centre - 325 Anderson Drive, Lively, P3Y 1J3
# Time Div Round Home vs Visitor
16 5:00 PM Btm Round Robin North Bay Trappers vs Vaughan Kings
17 6:30 PM Mid Round Robin Toronto Young Nationals vs North Bay Trappers
18 8:00 PM Btm Round Robin Ottawa Valley Titans vs Central Ontario Wolves
19 9:30 PM Mid Round Robin Ottawa Valley Titans vs Don Mills Flyers
FRIDAY, NOVEMBER 7th, 2014
Carmichael Arena - 1298 Bancroft Drive, Sudbury, P3B 1R2
# Time Div Round Home vs Visitor
20 9:30 AM PW Round Robin Citadelles Rouyn-Noranda vs North Bay Trappers
21 11:00 AM PW Round Robin Eastern Ontario Wild vs Sudbury Wolves
22 12:30 PM PW Round Robin Nickel City Sons vs Ottawa Valley Titans
23 2:00 PM PW Round Robin North Bay Trappers vs Thunder Bay Kings
24 3:30 PM PW Round Robin Sudbury Wolves vs Citadelles Rouyn-Noranda
25 5:00 PM PW Round Robin Nickel City Sons vs Eastern Ontario Wild
26 6:30 PM PW Round Robin Thunder Bay Kings vs Ottawa Valley Titans
27 8:00 PM Mid Round Robin Brampton 45's vs Marquette Electricians
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #1 - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
28 8:00 AM Mid Round Robin Oshawa Generals vs New Liskeard Cubs
29 9:30 AM Mid Round Robin Mississauga Rebels vs Barrie Colts
30 11:00 AM Btm Round Robin Sudbury Wolves vs CIH Academy
31 12:30 PM Mid Round Robin Sudbury Wolves Minor vs CIH Academy
32 2:00 PM Mid Round Robin Sudbury Wolves vs Waterloo Wolves
33 3:30 PM Mid Round Robin Oakville Rangers vs Toronto Young Nationals
34 5:00 PM Mid Round Robin New Liskeard Cubs vs Mississauga Rebels
35 6:30 PM Btm Round Robin Vaughan Kings vs Sudbury Wolves
36 8:00 PM Mid Round Robin Waterloo Wolves vs Sudbury Wolves Minor
37 9:30 PM Mid Round Robin Don Mills Flyers vs Sudbury Wolves
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #2  - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
38 8:15 AM Btm Round Robin Central Ontario Wolves vs Ottawa Senators
39 9:45 AM Btm Round Robin Filon de Malartic - Abitibi-Est vs London Jr. Knights
40 11:15 AM Btm Round Robin Nickel City Sons vs Ottawa Valley Titans
41 12:45 PM Mid Round Robin Nickel City Sons vs Ottawa Valley Titans
42 2:15 PM Mid Round Robin Marquette Electricians vs Ajax-Pickering Raiders
43 3:45 PM Mid Round Robin Barrie Colts vs Timmins Majors
44 5:15 PM Btm Round Robin Citadelles Rouyn-Noranda vs Central Ontario Wolves
45 6:45 PM Btm Round Robin Grey-Bruce Highlanders vs North Bay Trappers
46 8:15 PM Btm Round Robin Waterloo Wolves vs Nickel City Sons
47 9:45 PM Mid Round Robin Ajax-Pickering Raiders vs Nickel City Sons
McClelland Arena - 1 Garrow Road, Copper Cliff, P0M 1N0
# Time Div Round Home vs Visitor
48 8:00 AM Btm Round Robin Mississauga Reps vs Timmins Eagles
49 9:30 AM Btm Round Robin Vaughan Kings vs Thunder Bay Kings
50 11:00 AM Mid Round Robin Brampton 45's vs Ottawa Jr. 67's
51 12:30 PM Mid Round Robin North Bay Trappers vs Toronto Red Wings
52 5:00 PM Btm Round Robin Timmins Eagles vs Filon de Malartic - Abitibi-Est
53 6:30 PM Btm Round Robin Thunder Bay Kings vs London Jr. Knights
54 8:00 PM Mid Round Robin Ottawa Jr. 67's vs North Bay Trappers
55 9:30 PM Mid Round Robin Timmins Majors vs Oakville Rangers
Tom Davies' (Walden) Community Centre - 325 Anderson Drive, Lively, P3Y 1J3
# Time Div Round Home vs Visitor
56 9:30 AM Btm Round Robin Waterloo Wolves vs Grey-Bruce Highlanders
57 11:00 AM Btm Round Robin North Bay Trappers vs Citadelles Rouyn-Noranda
58 12:30 PM Mid Round Robin Soo Indians vs Don Mills Flyers
59 2:00 PM Mid Round Robin Ontario Hockey Academy vs Oshawa Generals
60 3:30 PM Btm Round Robin Ottawa Senators vs Mississauga Reps
61 5:00 PM Btm Round Robin CIH Academy vs Ottawa Valley Titans
62 6:30 PM Mid Round Robin CIH Academy vs Ottawa Valley Titans
63 8:00 PM Mid Round Robin Ontario Hockey Academy vs Toronto Red Wings
64 9:30 PM Mid Round Robin Toronto Young Nationals vs Soo Indians
SATURDAY, NOVEMBER 8th, 2014
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #1 - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
65 8:00 AM Btm Round Robin Ottawa Valley Titans vs Grey-Bruce Highlanders
66 9:30 AM PW Round Robin Ottawa Valley Titans vs Sudbury Wolves
67 11:00 AM Btm Round Robin Central Ontario Wolves vs Sudbury Wolves
68 12:30 PM Mid Round Robin Don Mills Flyers vs Sudbury Wolves Minor
69 2:00 PM Mid Round Robin Ottawa Jr. 67's vs Sudbury Wolves
70 3:30 PM Mid Round Robin Toronto Red Wings vs Ajax-Pickering Raiders
71 5:00 PM PW Round Robin Sudbury Wolves vs Thunder Bay Kings
72 6:30 PM PW Round Robin North Bay Trappers vs Ottawa Valley Titans
73 8:00 PM Btm 1/4 FINAL Third Place vs Sixth Place
74 9:30 PM Mid 1/4 FINAL Third Place vs Sixth Place
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #2  - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
75 8:15 AM PW Round Robin Eastern Ontario Wild   Citadelles Rouyn-Noranda
76 9:45 AM PW Round Robin Thunder Bay Kings   Nickel City Sons
77 11:15 AM Btm Round Robin Citadelles Rouyn-Noranda vs Thunder Bay Kings
78 12:45 PM Btm Round Robin Mississauga Reps vs Nickel City Sons
79 2:15 PM Mid Round Robin Marquette Electricians vs Nickel City Sons
80 3:45 PM Mid Round Robin Barrie Colts vs Waterloo Wolves
81 5:15 PM PW Round Robin Nickel City Sons vs Citadelles Rouyn-Noranda
82 8:15 PM Btm 1/4 FINAL Fourth Place vs Fifth Place
83 9:45 PM Mid 1/4 FINAL Fourth Place vs Fifth Place
McClelland Arena - 1 Garrow Road, Copper Cliff, P0M 1N0
# Time Div Round Home vs Visitor
84 9:30 AM Btm Round Robin London Jr. Knights vs North Bay Trappers
85 11:00 AM Btm Round Robin Ottawa Senators vs Timmins Eagles
86 12:30 PM Mid Round Robin Oshawa Generals vs Timmins Majors
87 2:00 PM Mid Round Robin Ontario Hockey Academy vs Toronto Young Nationals
88 3:30 PM Mid Round Robin CIH Academy vs Brampton 45's
89 8:00 PM Btm 1/4 FINAL Second Place vs Seventh Place
90 9:30 PM Mid 1/4 FINAL Second Place vs Seventh Place
Tom Davies' (Walden) Community Centre - 325 Anderson Drive, Lively, P3Y 1J3
# Time Div Round Home vs Visitor
91 8:00 AM Btm Round Robin CIH Academy vs Waterloo Wolves
92 9:30 AM Btm Round Robin Filon de Malartic - Abitibi-Est vs Vaughan Kings
93 11:00 AM Mid Round Robin Soo Indians vs Mississauga Rebels
94 12:30 PM PW Round Robin North Bay Trappers vs Eastern Ontario Wild
95 2:00 PM Mid Round Robin Ottawa Valley Titans vs New Liskeard Cubs
96 3:30 PM Mid Round Robin North Bay Trappers vs Oakville Rangers
97 8:00 PM Btm 1/4 FINAL First Place vs Eighth Place
98 9:30 PM Mid 1/4 FINAL First Place vs Eighth Place
SUNDAY, NOVEMBER 9th, 2014
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #1 - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
99 8:00 AM PW Semi Second Place vs Third Place
100 9:30 AM Btm Semi Highest Surviving Seed vs Lowest Surviving Seed
101 11:00 AM Mid Semi Highest Surviving Seed vs Lowest Surviving Seed
102 1:00 PM PW Final Winner Game 99 vs Winner Game 104
103 3:30 PM Mid Final Winner Game 101 vs Winner Game 106
Gerry McCrory Countryside Sports Complex #2  - 235 Countryside Drive, Sudbury, P3A 5A2
# Time Div Round Home vs Visitor
104 8:15 AM PW Semi First Place vs Fourth Place
105 9:45 AM Btm Semi Second Seed vs Third Seed
106 11:15 AM Mid Semi Second Seed vs Third Seed
107 1:45 PM Btm Final Winner Game 100 vs Winner Game 105